Press "Enter" to skip to content

Генерал НАТО: Незалежна демократична Україна – ключ до євроатлантичної безпеки

Голова Військового комітету НАТО Петр Павел розповів DW про підтримку, яку Альянс надає Збройним силам України. Не менш важливими для безпеки країни є демократія та боротьба з корупцією, інформує Політик з посиланням на dw.com.

Демократична, суверенна та стабільна Україна відіграє дуже важливу роль для євроатлантичної безпеки. Про це в інтерв’ю DW заявив голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел. “НАТО та окремі держави-члени НАТО продовжуватимуть підтримувати Україну – оскільки ми твердо віримо, що незалежна, суверенна та стабільна Україна, віддана демократії та верховенству права, є ключем до євроатлантичної безпеки”, – сказав керівник найвищого військового органу НАТО.

Таку позицію він пояснив тим, що безпека та стабільність взаємопов’язані; коли країна є безпечною та стабільною, це має позитивний ефект на сусідні країни та весь регіон. “Коли наші сусіди є більш стабільними, ми у більшій безпеці. Це ситуація, коли у виграші обидві сторони”, – додав Петр Павел.

У березні в Україні значну увагу привернуло внесення її до списку країн, які прагнуть вступити до НАТО. Відповідаючи на запитання DW, чи є реалістичною ціль України до 2020 року досягнути сумісності з силами Альянсу, Павел вказав лише на те, що ЗСУ підвищують свою сумісність з НАТО, беручи участь у навчаннях і місіях Альянсу, наприклад, у Афганістані.

Генерал нагадав, що рівень співпраці між Альянсом і Україною посилився “після агресивних дій Росії щодо України”. За його словами, тоді як інші країни могли би зосередитися лише на реформах, українській армії та громадянському суспільству доводиться захищати суверенітет та територіальну цілісність держави. “Я хотів би скористатися цією нагодою, щоб похвалити їхню важку роботу, стійкість та рішучість”, – додав Павел.

Підтримка Альянсу

Тому, починаючи з 2014 року, Північноатлантичний альянс значно посилив допомогу Україні у реформуванні. У 2017 році НАТО реалізував понад 200 заходів на підтримку Збройних сил України, повідомив генерал DW. Він уточнив, що найбільш значущі та відчутні поліпшення відбулися, зокрема, у сферах тренування солдатів, військової медицини, логістики, розвитку Військово-морських сил, Сил спеціальних операцій і Десантно-штурмових військ.

На саміті в Уельсі в 2014 році НАТО започаткував трастові фонди для України, поступово довівши їх кількість до десяти. “Через ці десять трастових фондів держави-члени НАТО зобов’язалися надати майже 40 мільйонів євро на підтримку України у сферах, включно з операціями підтримки миру, реформи сектора безпеки і оборони, військового співробітництва, озброєнь, планування цивільних надзвичайних ситуацій”, – розповів Петр Павел.

Be First to Comment

Залишити відповідь