Протягом чотирьох років особисті дані трьох мільйонів користувачів соціальної мережі Facebook знаходилися у відкритому доступі.
Про це йдеться у розслідуванні New Scientist.
“Дані мільйонів користувачів Facebook, які використовували популярний додаток про особистість (myPersonality – ред.), включаючи відповіді на опитування інтимного характеру, залишили у відкритому доступі в Інтернеті”, – зазначається у публікації. Як повідомляється, розслідування стосується даних, що зібрав додаток myPersonality, створений працівниками Кембриджського університету. Над додатком, зокрема, працювали представники Центру психометрії Кембриджського університету Михайло Косинські і Девід Стіллвелл. А на початковому етапі до проекту був залучений Олександр Коган, відомий з історії щодо витоку даних користувачів Facebook в компанію Cambridge Analytica.
Зазначається, що інформація була делікатного характеру та розкривала особисті дані користувачів Facebook такі як результати психологічних тестів.
Інформація, зібрана через myPersonality в базі даних була анонімною, однак, користувачів, чиї дані потрапили в неї, досить легко було ідентифікувати, зіставивши кілька параметрів.
Розслідування свідчить про те, що цим додатком скористалися близько шести мільйонів осіб, приблизно половина з них погодилася поділитися особистими даними. Зібрана таким чином база даних була викладена на сайті фактично у відкритому доступі.
Щоб отримати доступ до неї було достатньо лише зареєструватися як співавтор проекту. Це зробило понад 280 людей з майже 150 установ, включаючи дослідників у вищих навчальних закладах та компаніях Facebook, Google, Microsoft і Yahoo.
Be First to Comment