Уряди Нідерландів й Австралії покладають на Росію відповідальність за збиття малайзійського “Боїнга” над Донецькою областю в 2014 році.
Про це йдеться у заяві, опублікованій 25 травня на сайті уряду Нідерландів, інформує Політик з посиланням на eurointegration.com.ua.
“Нідерланди та Австралія покладають на Росію відповідальність за її участь у знищенні рейсу MH17. Наші дві країни повідомили Росію про своє рішення”, – йдеться у заяві. Як зазначається, уряд Нідерландів прийняв рішення з цього питання за пропозицією глави МЗС Стефа Блока.
“Уряд завжди говорив, що правда, що оточує катастрофу MH17, повинна вийти на поверхню і що справедливість має бути досягнута для жертв та їхніх близьких родичів. Нідерланди підтримують міжнародне співтовариство в цьому відношенні. Ґрунтуючись на висновках міжнародної слідчої групи, Нідерланди та Австралія в даний час переконані, що Росія несе відповідальність за розміщення установки “Бук”, яка була використана для збиття MH17″, – заявив Блок.
За його словами, зараз уряд готує наступні кроки для офіційного визнання відповідальності Росії.
Як наголосили в уряді Нідерландів, відповідальність держави настає, коли вона не дотримується міжнародного права.
“Можливий наступний крок – це спрямування справи до міжнародного суду чи організації”, – йдеться у заяві.
“Ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність і повною мірою співпрацювати з процесом встановлення істини та досягнення справедливості для жертв польоту MH17 та їхніх близьких родичів”, – заявив Стеф Блок.
Голландські ЗМІ відзначають, що це рішення приймалося окремо від кримінального розслідування і називають його історичним, оскільки досі Нідерланди уникали говорити, що саме Росія стоїть за катастрофою.
У четвер міжнародна Спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “Боїнга” оголосила, що той був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.
У Європейській комісії закликали Російську Федерацію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті “Боїнга” Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.
Be First to Comment