8 місце в загальному заліку – Україна приємно здивувала.
Дебютний чемпіонат Європи з літніх видів спорту мав одну головну особливість: його медальний залік є офіційним, а переможець отримав звання найкращої збірної Європи. Україна, в принципі, досить приємно здивувала: 8-е місце та 26 виграних медалей (8 золотих, 13 срібних, 5 бронзових) — це круто.
Ще до старту змагань місце в топ-10 виглядало цілком реальним завданням. Усе-таки боротися за топ-5 було нереально: тут і слабкість українських спортсменів, і колосальні відриви окремих країн в певних видах спорту (Росія — артистичне плавання, Нідерланди — плавання на відкритій воді і так далі), пише Політик посилаючись на СпортАрену.
Щодо першого місця Росії, то воно не повинно якось дивувати. Вісім золотих нагород в артистичному плаванні (дев’ять комплектів розігрувалося) зробили свою справу. Утім, варто зазначити, що в стрибках у воду та плаванні росіяни теж навели шуму, вигравши десь навіть несподівано 15 золотих медалей. І це усе без врахування легкої атлетики, де спортсменам з Росії заборонено виступати.
Друге місце Великобританії (перше за кількістю медалей) — теж читалося. Британці ще до старту вважалися головними суперниками Росії, так і вийшло на ділі. Трохи несподіваним є третє місце Італії, яка взяла аж 60 медалей. Німеччина та Франція, навпаки, трохи недобрали нагород і фінішували на 5-му і 6-му місці.
Де Україна вигравала золото
Спортсмен | Вид спорту | Дисципліна |
Роман Гладиш | Велоспорт | Скретч |
Михайло Романчук | Плавання | 400 м вільним стилем |
Михайло Романчук | Плавання | 800 м вільним стилем |
Андрій Говоров | Плавання | 50 м батерфляєм |
Софія Лискун і Олег Колодій | Стрибки у воду | Мікс |
Мар’ян Закальницький | Легка атлетика | Спортивна ходьба на 50 км |
Наталія Прищепа | Легка атлетика | Біг на 800 м |
Україна | Артистичне плавання | Командна комбінація |
Головний мультимедаліст української команди — плавець Михайло Романчук. В його активі на Євро два золота та одне срібло. Сам Романчук задоволений своїм виступом лише на 66%, адже летів на турнір за трьома золотими нагородами. У плаванні, взагалі, синьо-жовта збірна здобула найбільше золота: ще одна перемога в активі Андрія Говорова.
Як Україна виступила на Євро з кожного окремого спорту
-
Водні види спорту
П’яте загальнокомандне місце з 13-ма нагородами — це солідно. У басейнах Україна здобула рівно половину усіх своїх нагород на Євро з літніх видів спорту. З іншого боку, потрібно розуміти, що з 13-ти нагород — 7 виграно в артистичному плаванні.
Саме у цьому виді спорту Україна вкотре підтвердила свій статус другої в Європі: п’ять срібних нагород (усі золота — росіянкам), одне золото (росіянок не було у тій дисципліні) і одна бронза. Результати синьо-жовтих схожі на минулорічні досягнення на чемпіонаті світу: тоді лише українки тотально брали бронзу, оскільки в світі №2 після Росії є Китай. Тож сім нагород не є якимсь захмарним успіхом: ці медалі були прогнозовані та очікувані.
Зрештою, аналогічно з чотирма медалями в басейні: Михайло Романчук мав здобувати медалі в усіх дисциплінах, мав перемагати на 50 м батерфляєм світовий рекордсмен Андрій Говоров. Так і сталося. На фоні втоми Говоров не відібрався у фінал 50 м вільним стилем, і це мабуть головне розчарування Євро в плаванні.
Що стосується плавання на відкритій воді, то тут взагалі без варіантів для України. Ніяких перспектив поки що. А от дві медалі у стрибках в воду — це розчарування. Особливо на фоні минулорічних 10 нагород.
Слабко провели турнір чоловіки, які за відсутності Іллі Кваші не виграли жодної медалі. Відносно сильний результат показав хіба Максим Долгов (вишка 10 м), фінішував четвертим. Йому для медалі не вистачило трохи складнішої програми. Півтора бали відділило від медалі також Софію Лискун (вишка 10 м). А крім цих двох четвертих місць і похвалитися особливо нема чим.
-
Велоспорт, гольф та тріатлон
У гольфі та тріатлоні без жодних сенсацій. У першому виді українців навіть не було, а в другому боротися за медалі синьо-жовті спортсмени поки не можуть.
У великій програмі з велоспорту трохи по-іншому: на треку Україна взяла три медалі (золото та два срібла), усі на велотреку. Інші дисципліни — без медалей. Власне, у цьому теж нема нічого дивного. Крім велотреку за медаль могла б змагатися лише Яна Беломоіна, але вона пропускала Євро заради етапу Кубка світу.
-
Академічне веслування
На фоні минулорічному Євро, коли Україна не взяла жодної медалі в академічному веслуванні, дві медалі в Глазго є своєрідним кроком вперед. Повернулася на подіум українська жіноча парна четвірка — два роки тому у цьому ж складі дівчата були третіми на Євро, тепер взяли срібло. У Ріо ця ж команда фінішувала четвертою, тому наступний крок вперед треба робити уже в Токіо.
Приємно здивувала Діана Димченко, яка взяла бронзу в одиночках. Для України це перша одиночна нагорода в історії жіночого академічного веслування.
-
Спортивна гімнастика
На чоловіче Євро зі спортивної гімнастики Україна поїхала без лідера, а також одного з найкращих гімнастів планети, Олега Верняєва. Власне, відсутність Олімпійського чемпіона Ріо одразу далася взнаки: Україна не пройшла кваліфікацію у фінал командних змагань.
Мінімальною була також присутність синьо-жовтих атлетів в особистих фіналах: Петро Пахнюк вийшов у два, але за медаль не боровся, а Ігор Радівілов вкотре взяв срібло в опорному стрибку. Це і є єдиною медаллю України в спортивній гімнастиці. У жіночих змаганнях теж без медалей.
-
Легка атлетика
Сім атлетичних нагород — головне, мабуть, досягнення усього Євро.Два роки тому українці завоювали лише одне золото Наталії Прищепи. Цього разу не тільки Прищепа захистила свою медаль, але й декілька інших синьо-жовтих атлетів завершили виступи з нагородами.
Найбільш несподіваними можна назвати нагороди в стрибках в довжину — Сергій Никифоров завоював бронзу, а Марина Бех — срібло. Обидва спортсмени не можуть похвалитися стабільністю, тому очікувати від них крутих стрибків у найбільш напружений момент сезону не міг ніхто. Але вони обоє змогли: чи не вперше в кар’єрі.
Срібло Анни Рижикової в бігу на 400 м з бар’єрами — лише перший крок до її майбутніх успіхів. Принаймні, так стверджує сама спортсменка, а зважаючи на її прогрес, сумніватися в словах не доводиться. Ще дві медалі Україна завоювала в спортивній ходьбі, причому золото Мар’яна Закальницького змушує замислюватися над його подальшими перемогами: дуже вже солідно та впевнено виглядав українець.
Чи були провали? Звісно. Та ж Юлія Левченко у стрибках в висоту чи, наприклад, травма Христини Стуй на 100-метрівці. Але зважаючи на кількість позитивних моментів в атлетиці, невдачі якось губляться на цьому фоні. Чи не вперше за останні декілька років.
Наступний чемпіонат Європи з літніх видів спорту відбудеться в 2022 році. Що стосується Євро з кожного окремого виду, то вони заплановані або на 2019, або на 2020 рік.
Be First to Comment