До координаційної мережі учасників Кримської платформи на рівні міністерств закордонних справ приєдналися вже 36 країн.
Як передає Політик посилаючись на Укрінформ, про це повідомив Дмитро Кулеба під час заходу “Кримська платформа: Шлях вперед”, який відбувся у Стокгольмі на полях засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.
“МЗС України створює координаційний центр щодо Криму – мережу постійної та швидкої комунікації між представниками МЗС усіх країн-учасниць Кримської платформи. На сьогодні ми отримали відповіді з 36 країн з очікуваних 44. Ми просимо партнерів якомога швидше подати своїх контактних осіб”, – повідомив міністр.
За словами Кулеби, ця мережа буде сприяти швидкому обміну інформацією з ключових питань та кризових ситуацій, організації зустрічей на полях міжнародних заходів, узгодженню концепцій та запуску довгострокової діяльності.
Під час заходу глава української дипломатії запропонував низку пріоритетних проєктів у рамках Кримської платформи. Серед них: розробка сучасної політики невизнання спроби анексії; посилення ефективності санкцій; налагодження швидкої та скоординованої міжнародної реакції для захисту прав людини, захисту української та кримськотатарської ідентичності, культурної спадщини в Криму; дослідження економічних збитків від окупації та моніторинг стану довкілля.
Be First to Comment