Поки президент рф володимир путін розповідає про небувалий розквіт російського військово-промислового комплексу, підприємства російської “оборонки” зазнають збитків. Їх змушують виконувати держзамовлення за цінами 2019 року, витрати ж на виробництво вони несуть за ринковими цінами, що в умовах санкцій та інфляції дуже сильно поповзли вгору.
Зокрема, на неможливість виконати оборонне замовлення, брак робітників через розпочату Москвою мобілізацію та шалені збитки скаржиться директор “Муромського приладобудівного заводу”: його доповідь з описом реальної ситуації в оборонній галузі Росії перехопили хакери спільноти “Кіберспротиву”. Про це повідомляє Центр національного спротиву, інформує ПОЛІТИК.
Чергова вдала операція “Кіберспротиву” допомогла хакерам роздобути документи, в яких представники російського ВПК скаржаться на збитки та описують реальний стан цієї галузі російської економіки.
Зокрема, вони опублікували перехопленого листа, написаного генеральним директором “Муромського приладобудівного заводу” Дмитра Фадєєва. У документі той бідкається, що російська бюрократія та інфляція не залишає підприємствам ВПК навіть мізерного шансу на своєчасне виконання держзамовлення.
“На правах директора “Ліги оборонних підприємств” Володимирської області він (Фадєєв. – Ред.) скаржиться, що заводи мають здавати продукцію за фіксованими у 2019 році цінами. А купувати деталі – за ринковими цінами й при тому передоплатою. При тому грошей від держави не вистачає навіть покрити відсотки кредиту, який необхідно взяти аби розрахуватись з постачальниками”, – зазначили у ЦНС.
При цьому, за словами Фадєєва, вивести з оборонного підприємства гроші можна лише тоді, коли завершиться укладений між ним і державою контракт. А оскільки контракти на виконання держзамовлень у Росії укладаються на 3-5 років – увесь цей час гроші підприємств фактично заморожені.
“Наприклад лише на виробництві системи навігації “виріб 1Т146″ муромський завод отримав 70 млн рублів збитку. Таким чином завод не може виконувати замовлення, яке постійно зростає”, – зазначили у ЦНС.
Однак не лише фінансові збитки непокоять російських виробників військової техніки та озброєнь.
“У листі посібник окупантів скаржиться, що на заводах бракує робітників через масову мобілізацію та відсутність житла. Не допомагає навіть будівництво в регіоні справжніх бараків”, – констатували у Центрі.
Хакери “Кіберспротиву” опублікували згаданий лист: з ним можна ознайомитися за посиланням.
“Деяка частина листа видалена з міркувань секретності”, – уточнили у ЦНС.
Be First to Comment