Україна розпочинає офіційні переговори про відкриття пасажирських аеропортів, незважаючи на повномасштабну війну. Переговори вестимуться з авіаційними регуляторами США та Європейського Союзу (ЄС), також українська сторона консультується з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю, щоб перейняти досвід забезпечення безпеки польотів.
При цьому поки що не можна говорити про будь-які конкретні терміни відновлення пасажирського авіасполучення. Про це розповів віцепрем’єр-міністр, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, інформує ПОЛІТИК з посиланням на OBOZ.UA.
“Неможливо здійснювати міжнародні авіаперельоти без узгодження двох регуляторів – європейського та американського… Українська сторона вже передає регуляторам своє бачення, як ринок працюватиме в умовах військового стану, свою оцінку ризиків, підходи, алгоритми… Не хочу жодних термінів промовляти, але зараз ми вже передаватимемо офіційно наше бачення регуляторам, і ми вступаємо з ними в офіційні переговори“, – заявив Кубраков.
За його словами, наразі розробляється кілька планів відновлення пасажирських польотів, вони стосуються різної кількості аеропортів. Основний план може бути обраний лише після отримання перших коментарів від авіаційних регуляторів.
У січні-2024 заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявляв, що розглядаються 2 аеропорти – “Бориспіль” та Львівський аеропорт. Однак, пріоритетним, за словами Шурми, є саме перший.
“Прикладів, де працюють аеропорти, куди будь-якої миті можуть прилітати дрони чи ракети, у світі не так багато. Ізраїль – це найуспішніший приклад. Ми багато часу проводили та проводимо консультації з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю”, – розповів Кубраков.
Він уточнив, що кілька європейських авіакомпаній вже виявили бажання здійснювати польоти з України. Також бажання літати в країні підтверджують три українські авіаперевізники.
Варто враховувати, що спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Гнат раніше чітко означав: єдиною умовою для відновлення польотів стане наявність у військових усіх необхідних засобів для захисту неба. Він пояснив: наразі всі українські аеродроми – “оперативні”. І всі вони перебувають у підпорядкуванні військових.
“Треба розуміти, яка існує безпека чи небезпека… Якщо противник розуміє, що в Україні є аеропорт, що функціонує, то в ньому бачитиме потенційну мету”, – констатував Ігнат.
Як повідомляв OBOZ.UA, за словами експертів, перш ніж відновлювати цивільне авіасполучення, Україні потрібно радикально вирішити питання безпеки. Адже війна триває, і саме аеропорти можуть стати бажаними цілями для ворога. Але це не єдина складність із відновленням польотів – також є серйозні проблеми зі страхуванням та відсутністю регламентів для воєнного часу.
Be First to Comment